Kdo může zboží vrátit?

Spotřebitel – konečný zákazník, který není podnikatelem.

Podnikatel (nákup na IČO) – bez možnosti uplatnění nároku na vrácení ve 14 denní lhůtě

Jak mohu vrátit své zboží?

Standardní podmínky vracení zboží

Vracení zboží podléhá zásadám prodeje a refundací společnosti Elektro Urbánek s.r.o. Pokud si vaši objednávku rozmyslíte, můžete nám produkty do 14 kalendářních dnů od doručení vrátit. 

Pokud chcete svou objednávku vrátit, nebo pouze určité položky z ní, kontaktujte nás prosím na email obchod@elektrourbanek.cz  Nezapomeňte uvést následující údaje:

číslo vaší objednávky,

vaše jméno

kontaktní telefonní číslo,

Po přijetí vašeho e-mailu vám sdělíme číslo RMA (Return Material Authorization). Toto číslo uveďte čitelně na obalu vraceného zboží, usnadníte tak rychlé zpracování.

Jako zákazník máte zákonné právo na zrušení objednávky, vrácení zboží nebo odstoupení od smlouvy o poskytování služeb, a to z libovolného důvodu. Jestliže chcete vrátit produkt zakoupený v RajSetu.cz, zašlete nám oznámení o zamýšleném vrácení produktu nebo odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů ode dne, kdy jste vy sami nebo vámi pověřená osoba fyzicky převzali produkt(y), případně ode dne, kdy jste uzavřeli smlouvu o poskytování služeb. V případě, že jste v jedné objednávce objednali více produktů, zašlete nám oznámení o jejich zamýšleném vrácení ve lhůtě 14 dnů ode dne, kdy jste vy sami nebo vámi pověřená osoba fyzicky převzali poslední z produktů uvedených na této objednávce. Za účelem uplatnění těchto práv je zapotřebí, abyste ve vztahu k nám jasně vyjádřili svůj úmysl vrátit produkt, zrušit objednávku nebo odstoupit od smlouvy o poskytování služeb. Svůj úmysl nám můžete oznámit zasláním vzorového formuláře připojeného na konci těchto Zásad standardní poštou, nebo zasláním e-mailu na adresu: obchod@elektrourbanek.cz

Poté, co nám oznámíte váš úmysl o vrácení zboží a odstoupení od smlouvy, vás budeme kontaktovat a vy nám na základě toho produkt jednoduše vraťte spolu s původním dokladem o nákupu, v původním obalu a s přibaleným příslušenstvím. Po oznámení svého úmyslu vrátit produkt nebo zrušit smlouvu o poskytování služeb máte dalších 14 dní na vrácení produktu. Jakmile produkt převezmeme od přepravce vám ve lhůtě 14 dnů poskytneme refundaci na váš bankovní účet.

Vrácení zboží projde naší kontrolou. V případě poškozeného zboží si nárokujeme částku, o kterou byla hodnota produktu snížena, odečíst z vám refundovaného obnosu.

Vrácení přepravní společností

 • Zboží pečlivě zabalte zpět do originálního obalu. Vyplňte a přiložte do balení vzor pro odstoupení od smlouvy.
 • Balík odešlete na adresu:
  Elektro Urbánek s.r.o. – reklamační oddělení,
  nám. Osvobození 249/12, Zábřeh 789 01

Vrácení na pobočce

 • Reklamaci můžete vyřídit na naší pobočce na adrese Náměstí Osvobození 12, Zábřeh 789 01.
 • Zboží zabalte do originálního balení a dopravte k nám na pobočku.
 • S sebou si připravte číslo objednávky případně váš doklad o koupi.

Jak dlouho bude trvat zpracování mé refundace?

Jakmile od vás / přepravce vaše zboží převezmeme a projde kontrolou možného poškození, bude zpracována vaše refundace. Vrácení peněz na váš účet proběhne zpravidla v délce 5 až 7 dní (maximálně však do 14 dní).

Jaké zboží nemůžete vrátit?

 • Zboží, které bylo zakoupeno déle než před 14 dny.
 • Software, který má rozpečetěný obal.
 • Poškozené zboží.
 • Zboží, které je z hygienických důvodů zabaleno v jednorázovém obalu a již jej není možné v neporušeném obalu vrátit.

Moje faktura nebyla odeslána současně s objednávkou.

Pokdu spolu se zbožím neobdržíte vaši fakturu za objednávku. Kontaktujte nás prosím na náš email obchod@elektrourbanek.cz a my vám jej zašleme elektronickou formou.

DPH a fakturace

Kam mám zadat DIČ pro DPH?

Pokud nakupujete na firmu, můžete zadat identifikační číslo plátce DPH v průběhu objednávky v nákupník košíku. Identifikační číslo plátce DPH je důležité zadat správně, protože bude vytištěné na faktuře.

Ke stažení:

Formulář pro odstoupení od smlouvy