Trouba

Mikrovlnná trouba

→ zobrazit

Varná deska

→ zobrazit

whirlpool w11 wcollection

Odsavač par

← zobrazit

Myčka

← zobrazit

Chladnička

← zobrazit

Ráj Setů - Jsme tu pro Vás

Rekonstruujete kuchyň? Nebo potřebujete vybavit kuchyň novou?

Poradíme vám při výběru a prozradíme důvody, proč si vybrat právě vestavné spotřebiče.

Vestavné spotřebiče se dostávají do popředí a jsou součástí každé moderní kuchyně. Nejenže vypadají elegantně a nezabírají místo v drahovceném prostoru, ale zároveň nabízí spoustu vlastností a moderních funkcí, které vám zpříjemní život v kuchyni. Na co je ale třeba myslet při jejich výběru?

 

Rozměry pro umístění

Při výběru kuchyně je dobré pamatovat rovnou i na vestavné spotřebiče. Obzvlášť zde platí zlaté pravidlo "Dvakrát měř, jednou řež." Je třeba mít správně naměřené rozměry kuchyně i spotřebičů. Tím předejdete tomu, že se spotřebič nevejde, nebo naopak zůstane mezera, kterou bude třeba zaplnit. Pro usnadnění většina výrobců vyrabí své spotřebiče v tzv. typizovaných rozměrech. Vždy je však ideální mít přesné rozměry daného produktu.

Jak velký objem potřebujete

Vestavné spotřebiče zpravidla mívají obecně menší vnitřní rozměry než spotřebiče klasické. Tento neduh se však s přístupem moderních technologií pomalu vytrácí a vy tak můžete získat např. vestavnou troubu nebo mikrovlnnou troubu s velkým vnitřním objemem. Proto se vestavných spotřebičů nebojte ani v případě, že máte početnou rodinu a budete potřebovat vařit více jídla.

Umístění vestavných spotřebičů

Velkou výhodou vestavných spotřebičů je, že je můžete umístit prakticky kam chcete - velmi žádané je vertikální umístění, kdy troubu i mikrovlnnou troubu umístíte do jednoho korupu nad sebe do požadované výšky - předejdete tak ohýbání ke spotřebičům a zamezíte bolavým zádům nebo i možnému zranění kvůli náročné manipulaci. Další možností je horizontální umístění, kdy vestavnou troubu, vestavnou mikrovlnku a třeba i vestavný kávovar umístíte do jedné roviny vedle sebe. Prohlédnout si takovéto uspořádání můžete v našich inspiracích.

U vestavné trouby se výška doporučuje tak, aby horní hrana odpovídala výšky vašim očím. V případě umístění spolu s mikrovlnnou troubou "nad sebe" se provádí kompromis tak, aby byly oba spotřebiče pohodlně dosažitelné a ovladatelné. Troubu je ovšem možné ji umístit i pod kuchyňskou linku, tak jak jste byli zvyklí v případě sporáku. Vestavná trouba může být spojena s vestavnou varnou deskou, která se dává navrch, trouba poté stojí na zemi.

Každému samozřejmě vyhovuje něco jiného. Proto je ideální zvolit vestavné spotřebiče, které dodávají volnost vše si navrhnout podle sebe a svých možností.

 

Snažíme se Vám vyjít vstříc

3 hlavní důvody, proč to spolu zvládneme

Ať už máte dokonalý přehled o tom, jaké spotřebiče potřebujete, nebo tápete ve výběru a potřebujete pomoci, jsme Vám k dispozici. Spolu to zvládneme.

1.

Naše práce

Dáme k dispozici naše know-how a najdeme pro vás ty správné spotřebiče. Vy tak můžete hodit starosti za hlavu a nechat práci s výběrem na nás.

2.

Možnost uskladění a dopravy

Vybrané spotřebiče budou v bezpečí našeho skladu. Vy se ji tak u nás můžete vyzvednou, až bude potřeba, nebo si stačí vybrat jednu z našich smluvních přepravních společností a spotřebiče si nechat dovést. Samozřejmostí je i prémiová doprava, kde není problém ani výnos do patra.

3.

Lepší cena

Do individuálních nabídek vybíráme spotřebiče dle vašich požadavků a parametrů. Výběr ale také ovlivňují naše dlouhodobé zkušenosti, takže můžete mít jistotu, že jste v dobrých rukou. Samozřejmostí je pro Vás i co nejnižší individuální cena - která samozřejmě nejde na úkor kvality.

Informace o vestavných spotřebičích

Přesměrování na daný typ vestavného spotřebiče

Trouba

Mikrovlnná trouba

→ zobrazit

Varná deska

→ zobrazit

Odsavač par

→ zobrazit

Myčka

→ zobrazit

Chladnička

→ zobrazit

Vestavná trouba

Vestavné trouby oproti klasickému sporáku mají tu výhodu, že je můžete umístit výše - nebudete se tedy muset ohýbat a zabráníte tak bolesti zad a možné zranění kvůli neergonomické manipulaci. Doporučovaná výška pro samostatnou troubu je horní okraj trouby ve výšce očí. Podle výšky rozdělujeme trouby na klasické (60 cm) s průměrným objemem 70 litrů a kompaktní (45 cm) s průměrným objemem 45 litrů. Klasické trouby jsou běžně používané i v katalogových kuchyní (např. IKEA).

Výhodny vestaných trub

 • Kompaktní rozměry
 • Moderní elegantní design
 • Prostorová nenáročnost
 • Ergonomie obslužnosti
 • Moderní technologie

Nevýhodny vestaných trub

 • Přesné rozměry pro montáž

Vestavná mikrovlnná trouba

Vestavná mikrovlnná trouba zapadá do stylu celé kuchyně díky podobnému, nebo dokonce stejnému designu v jakém je vyrobena vestavná trouba. Značnou výhodou zejména pro menší kuchyně je fakt, že nezabírá místo v prostoru. Pokrokem jsou i doplňkové funkce jako například gril, nebo horkovzduch, který dokáže nahradit ten ve vaší troubě. Vy tak ušetříte čas s rozehřevem trouby a vaření se tak stane ještě pohodlnější.

Výhodny vestaných mikrovlnných trub

 • Kompaktní rozměry
 • Moderní elegantní design
 • Prostorová nenáročnost
 • Ergonomie obslužnosti
 • Moderní technologie

Nevýhodny vestaných mikrovlnných trub

 • Přesné rozměry pro montáž
 • Vyšší cena při vyšší výbavě

Vestavná varná deska

Vestavné varné desky se v případě menších kuchyní obvykle umisťují nad vestavné trouby. V případě větších moderních kuchyní jsou umístěni samostatně například na ostrůvek spolu s designovým odsavačem par, případně touto technologií disponují už samotné varné desky. Varné desky dělíme na několik typů. Dnes už odeznívá trend sklokeramických varncý deskek, které fungují na principu nahřátí varné zóny, která dále předává teplo nádobě.  Moderní indukční varné desky jsou energeticky nejúspornější variantou. Teplo vzniká přímo v nádobě, nedochází tedy k vysoce nežádoucím tepelným únikům. Pro fungování jsou však potřeba k tomu vhodné nádoby. Plynové varné desky jsou oblíbené u profesionálních kuchařů, protože mají přesnou regulaci tepla. Jou čím dál oblíbenější i jako designový prvek.

Výhodny vestaných varných desek

 • Vyrábí se v několika rozměrech a barvách
 • Moderní elegantní design
 • Různé typy provedení
 • Úspora místa
 • Moderní technologie - např. integrovaný odsavač

Nevýhodny vestaných varných desek

 • V případě indukčních varných desek potřeba vhodných nádob

Vestavné odsavače par

Odsavače par se varábí v provedení - vestavný, komínový, ostrůvkový. Vestavné odsavače par mají v porovnání s ostatními odsavači dobrou výkonnost odtahu, hodí se tedy do středně velkých až větších kuchyní. Odsavač by měl za ideálních podmínek být schopen vyměnit vzduch v místnosti v půrměru 8x za hodinu.

Pro výběr správného výkonu odsavače par lze použít zjednodušený vzorec: plocha místnosti × výška místnosti × 10 → výsledná hodnota nám zobrazí požadovanou výkonost odsávání.

Výhodny vestavných odsavačů par

 • Vyrábí se několik typů
 • Vestavné odsavače splynou s kuchyní
 • Vhodné pro všechny velikosti kuchyní
 • Možnost odtahu nebo recirkulace pomocí filtrů

Nevýhodny vestavných odsavačů par

 • Přesné rozměry pro montáž

Vestavné myčky

Nespornou výhodou vestavných myček je jejich zapadnutí do designu kuchyňské linky. Lze si vybrat ze dvou typizovaných velikostí dle počtu členů domácnosti.

Vestavné myčky s šířkou 60 cm pojmou až 16 sad nádobí a jsou ideální do vícečlenné domácnosti.

Vestavné myčky s šířkou 45 cm pojmou v průměru 10 sad nádobí  a jsou tak ideálním pomocníkem do menších domácností.

Na výběr v případě vestavných myček máte z myček s viditelným ovládacím panelem nebo s plně integrovaným. Vestavné myčky s předním panelem mají viditelné ovládání a poskytují přehled o průběhu mytí. V případě plně integrovaného typu je ovládací panel na horní straně dvířek a nikterak nenarušuje design a ucelenost kuchyňské linky. Pro přehled o o průběhu mycího programu jsou některé typy vybaveny světelnou signalizací na podlahu a samootevřením dvířek po ukončení mycího cyklu.

Výhodny vestavných myček

 • 2 možnosti šířek
 • Malá spotřeba vody
 • Dokonale zapadnou do designu kuchyňské linky
 • Moderní doplňkové technologie

Nevýhodny vestavných myček

 • Přesné rozměry pro montáž

Vestavné chladničky

Vestavné chladničky jsou v dnešní době vybavené moderními funkcemi a stávají se součástí moderních domácností. Výhodou je opět nulové narušení designu vaší kuchyně. Čelní stranu si jednoduše vyberete dle kuchyňské linky. Chladnička zůstane dokonale skryta a vy tak o ní nebudete vůbec vědět do doby, než ji otevřete. Vestavné chladničky jsou zakomponované do kuchyňské linky a nezabírají zbytečně místo v prostoru. Dalším plusovým faktorem je jejich nízká hlučnost, která je ještě podpořena umístěním v korpusu kuchyňské linky.

Výhodny vestavných chladniček

 • Široká nabídka výbavy a rozměrů
 • Moderní fuknce a technologie
 • Dokonale zapadnou do designu kuchyňské linky
 • Moderní doplňkové technologie
 • Nezabírá místo v prostoru

Nevýhodny vestavných chladniček

 • Náročnější montáž oproti volně stojící chladničce
 • Možná vyšší cena s ohledem na doplňkové funkce

Pro individuální sestavení setů spotřebičů jsme vám k dispozici

DESIGN PRODUKTŮ

Pokud potřebujete poradit, stačí našemu specialistovi napsat, jaký vzhled a vlastnosti spotřebičů by se vám líbily.

NABÍDKA SPOTŘEBIČŮ

Náš specialista si projde vaše požadavky a vymyslí pro vás ideální řešení.

VIZUÁLNÍ KONFIGURÁTOR

Sestavit si svůj set můžete i v našem konfigurátoru. Vše zvládnete v pohodlí domova, třeba u kávy.

RYCHLÉ VYŘÍZENÍ

Vaše požadavky zpracujeme co nejrychleji a obratem vám dáme vědět výsledek. Snažíme se dělat maximum a odpověď tak dostanete zpravidla už druhý pracovní den.

Erik Baumann

Obchodní specialista

Specialista prodeje, který vám dle potřeby sestaví set spoptřebičů přímo na míru a poradí při výběru nových spotřebičů.

JEDNODUCHÝ, PŘEHLEDNÝ A INTUITIVNÍ DESIGN

Pár slov o našem eshopu

Elektronický obchod RájSetů.cz vznikl jako řešení pro narůstající poptávku po vestavných spotřebičích, profesionálně vytvořených setech domacích spotřebičů a v neposlední řadě také volně stojících spotřebičích. Náš eshop spadá pod mateřský eshop elektrourbanek.cz provozujcící firmou Elektro Urbánek s.r.o.

Na našem eshopu elektrourbanek.cz naleznete široký sortiment produktů. Protože víme, že vybavování nové nebo stávající domácnosti může být stresující, snažíme se svým zákazníkům nákup nových spotřebičů co nejvíce usnadnit a zpříjemnit. To je hlavní důvod, proč vznikl právě tento elektronický obchod RájSetů.cz, kde se snažíme o co největší přehlednost, jednoduchost a rychlost vyřízení vašich požadavků.